Projekty

IloczynyProjekt: Izabela Bołoz

Dwie Instalacje „Iloczyny” zrealizowane przez LAC-MET dla miasta Kopenhaga i dla Hurricane Festival w Niemczech to kolejne artystyczne projekty, które powstaływe współpracy z projektantką Izabelą Bołoz. Iloczyny to seria modułowych obiektów, które można ze sobą łączyć na różne sposoby. Zestawione razem tworzą wielofunkcyjną instalację: do spotkań, siedzenia lub do spontanicznej zabawy Geometryczne elementy o różnych kształtach, kolorach i rozmiarach uzupełniają się, przenikają i łączą, poszukując swoich części wspólnych.

Poprzez wielość możliwych kombinacji zastosowanie znajdą zarówno we wnętrzu, jak i w przestrzeni publicznej, pozwalając na interakcję między użytkownikami, formami a otoczeniem. Czy to w parku, na placu w centrum miasta czy w sklepie Iloczyny tworzą niepowtarzalną przestrzeń dla odwiedzających. Instalacja może być wyposażona w elementy dodatkowe- huśtawkę czy drewniane siedziska.

Każdy z modułów został wykonany z wysokiej jakości stali czarnej, zabezpieczonej przed korozją w procesie metalizacji natryskowej. Elementy instalacji zostały pomalowane proszkowo, nadając kompozycji unikatowego wyglądu.

Zobacz film prezentujący pierwszą instalację wykonaną z drewna, a poniżej zdjęcia instalacji wykonanej przez Lac-met ze stali:
https://vimeo.com/111717753

Link:
www.izabelaboloz.com
www.totutam.com

O autorce:

Izabela Bołoz jest polską projektantką. Studiowała nauki społeczne na Uniwersytecie Wrocławskim i Uniwersytecie Zuryskim w Szwajcarii, wzornictwo na Kingston University London, a następnie uzyskała dyplom Design Academy Eindhoven.

W 2011 roku założyła w Holandii swoje studio projektowe. Do jej klientów należą instytucje kultury, samorządy lokalne i firmy międzynarodowe. Jej prace są równie różnorodne, jak jej wykształcenie. Są to instalacje w przestrzeni publicznej, przedmioty oraz wystawy. Jest wykładowcą na Uniwersytecie Technicznym w Eindhoven; prowadziła zajęcia m.in. na School of Form w Poznaniu oraz Design Academy Eindhoven.

  • Zakończony

Proces projektu
100%