O firmie

Kim jesteśmy?

Lac-Met to firma rodzinna założona w 1988 roku. Początkowo mieściła się w miejscowości Kobyłocha (woj. warmińsko-mazurskie). Od kwietnia 2018 roku prowadzi swoją działalność w nowej lokalizacji znajdującej się przy Strefie Ekonomicznej w Szczytnie. Firma została powołana do życia na potrzeby produkcji metalowych stelaży do krzeseł i stołów szkolnych. Obecnie działa na kilku różnych rynkach i zajmuje się szeroko pojętą obróbką metali. Produkowany przez nas asortyment trafia do wielu odbiorców z różnych branży. Produkujemy dla budownictwa tworząc różnego rodzaju konstrukcje lekkie. Część naszych kontrahentów zajmuje się wyposażeniem wnętrz, więc zaopatrujemy ich w stelaże meblowe. Obsługujemy branżę fitness, dla której dostarczamy sprzęt do uprawiania kulturystyki. Jesteśmy dostawcą metalowych urządzeń na place zabaw. Doświadczenie oparte na 32 letniej pracy, ciągłe inwestycje w rozwój kadry i park maszynowy, pozwoliły nam rozbudować zakład do ponad 8000m2.

Historia

Lac-Met to stale rozwijającą się firma produkcyjna. Na początku swojej działalności firma dostarczała klientom proste stelaże metalowych krzeseł, wykończone sklejkowymi siedziskami i oparciami. Zakład zajmował się wtedy podstawową obróbką metalu polegającą na jego cięciu i spawaniu. W obrębie firmy działała także niewielka malarnia proszkowa. Z biegiem lat, w portfolio firmy, pojawiały się nowe modele mebli, co przyciągało uwagę zagranicznych klientów. Jednymi z największych odbiorców Lac-met w latach 90-tych ubiegłego stulecia byli Niemcy, Holendrzy i Amerykanie. Dziś Lac-met to duży zakład produkcyjny z wieloma, zaawansowanymi procesami obróbki metali, jak cięcie precyzyjne, gięcie, toczenie, frezowanie, spawanie, lutowanie, wypalanie, termowiercenie, śrutowanie, metalizowanie i malowanie proszkowe.
Od początku istnienia firmy jej zarząd śledził trendy i starał się wprowadzać innowacyjne rozwiązania i nowoczesne technologie. W 2017, wewnątrz firmy, powstała komórka badawczo-rozwojowa. Dział Badań i Rozwoju Lac-met wspiera wewnętrzne procesy produkcyjne i pracuje nad opracowaniem nowoczesnych produktów, które pozwalają na jak największe zoptymalizowanie procesu ich powstawania. Firma Lac-Met swoją działalność opiera na dobrych relacjach i solidnej współpracy z partnerami, czerpiąc inspiracje na podstawie ich wiedzy i doświadczenia. Działy konstrukcyjny i produkcyjny firmy wykonują różne, często wymagające, zlecenia pod dyktando swoich klientów. Członkowie zespołu Lac-met starają się spełnić wymogi jakościowe najbardziej wymagających klientów lokujących swoje produkty na rozwiniętych rynkach Europy Zachodniej, Ameryki Północnej, a także Azji.

Misja

Misją firmy Lac-Met jest utrzymywanie najwyższej jakości wyrobów, dążenie do ciągłego doskonalenia poprzez wdrażanie nowych technologii oraz obsługa klientów na najwyższym poziomie. Jako firma obrabiająca metale chcemy być rozpoznawalni na rynku Polskim i poza granicami naszego kraju jako solidny dostawca i zaufany partner do współpracy.

 • 1988 - założenie firmy Lac-Met na potrzeby malowania powierzchni metalowych
 • 1993 - zakup pierwszej giętarki trzpieniowej do rur i profili
 • 1996 - wyposażenie stadionu w Berlinie w 80000 stelaży siedzisk
 • 2000 - doposażenie stanowisk spawalniczych w roboty firmy Cloos
 • 2003 - zakup kolejnych automatów CNC do gięcia
 • 2007 - przekształcenie działalności w spółkę z o.o. sp. k.
 • 2008 - wdrożenie do produkcji elementów wyposażenia placów zabaw
 • 2010 - rozszerzania kadr działu konstrukcyjnego
 • 2016 - zakup urządzenia do śrutowania i metalizacji natryskowej
 • 2017 - utworzenie działu badawczo – rozwojowego
 • 2018 - zmiana siedziby firmy Lac-Met, znaczne powiększenie pow. prod. do 8000m2
 • 2020 - zakup prasy krawędziowej, lasera TRUMPF 3kW do rur i profili, robota spawalniczego FANUC

Zarząd

Andrzej Chmieliński - PREZES ZARZĄDU

e-mail: andrzej.chmielinski@lac-met.pl
tel.: 502-390-883

Igor Chmieliński - Członek Zarządu

e-mail: igor.chmielinski@lac-met.pl
tel.: 501-328-831

FIlm promocyjny


Partnerzy