Dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej

LAC-MET PL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

realizuje projekt pt.
"Wdrożenie na rynek innowacyjnych placów zabaw wykorzystujących rewolucyjną technologię MPfP(Modular Platform for Playground)"
w ramach Poddziałania 3.2.1 Badania na rynek z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Cele projektu:
Celem realizacji projektu jest wdrożenie wyników własnych prac B+R dotyczących opracowania innowacyjnej, prefabrykowanej konstrukcji modułowych placów zabaw.

Planowane efekty:
Wdrożenie na rynek innowacji produktowej. W wyniku realizacji projektu rozpocznie się produkcja i sprzedaż innowacyjnego w skali międzynarodowej systemu prefabrykowanych konstrukcji placów zabaw.

Wartość projektu:
4 434 519,00 PLN

Wartość kosztów kwalifikowanych:
3 605 300,00 PLN

Wkład Funduszy Europejskich:
2 163 180,00 PLN  


MPfP® - Modular Platform for Playground - innowacja na miarę XXI wieku!


  • PLAC ZABAW NA GOTOWEJ KONSTRUKCJI
  • BEZ PODBUDOWY Z PIASKU, ŻWIRU I BETONU
  • BEZ SKOMPLIKOWANYCH ROBÓT ZIEMNYCH
  • MONTAŻ W JEDEN DZIEŃMOŻLIWOŚĆ ŁATWEJ RELOKACJI

MPfP® to kompletny, gotowy plac zabaw oparty na modułowej konstrukcji, umożliwiającej posadowienie w gruncie BEZ KONIECZNOŚCI wykonywania jakichkolwiek robót ziemnych. MPfP® pomija prace związane ze stworzeniem wielowarstwowej, wymagającej i kosztownej podbudowy z kruszyw i potrzebę fundamentowania urządzeń. Mimo tego MPfP® posiada bezpieczną, gumową nawierzchnię SBR+EPDM wymaganą przez normę EN 1177.

Rozwiązanie to maksymalnie OBNIŻA KOSZT montażu! SKRACA CZAS budowy oraz ułatwia eksploatację i relokację placu zabaw w przyszłości, a ewentualne naprawy polegają na szybkiej wymianie modułów.


Produkt powstały w wyniku realizacji projektu w ramach poddziałania 3.2.1 Badania na rynek, w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój ze środków EFRR


Nowatorski i niespotykany obecnie na rynku system budowy placów zabaw MPfP


Idea zrodziła się w głowie właściciela i prezesa zarządu firmy LAC-MET, który przyglądając się przez wiele lat problemom związanym z montażem placów zabaw wpadł na innowacyjny pomysł montażu urządzeń zabawowych na prefabrykowanych platformach MPfP® Modular Platform for Playgound. Rozpoczął pracę w powołanym wcześniej wydziale Badań i Rozwoju firmy LAC-MET, co zaowocowało przygotowaniem projektu i wykonaniem testów na stworzonym prototypie. Projekt uzyskał dofinansowanie PARP Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.


Nowatorska technologia całkowicie zmienia podejście do konstrukcji placów zabaw. Nowy produkt nie wymaga czasochłonnego i kosztownego przygotowania podłoża. Opracowana konstrukcja opiera się na wypoziomowanych na podłożu kotwach, do których zamontowane są stelaże z bezpieczną nawierzchnią oraz urządzenia zabawowe. Poszczególne elementy do montażu dostarczane będą na plac budowy w formie gotowych prefabrykatów przeznaczonych do szybkiego montażu bezpośrednio na miejscu budowy za pomocą elementów złącznych. Opracowana technologia umożliwia znaczne skrócenie czasu budowy gotowego placu zabaw. Niesprzyjające warunki atmosferyczne nie mają wpływu na możliwość i jakość montażu. MPfP® umożliwia także łatwy demontaż urządzeń w celu ich przeniesienia w inne miejsce oraz zdecydowanie ułatwia wykonywanie niezbędnych napraw (zniszczony moduł może być w prosty sposób zdemontowany i wymieniony na nowy bez konieczności wykluczania placu zabaw z użytku na wiele dni).
Cały plac zabaw oparty na modułowej, stalowej konstrukcji.Montaż w gruncie za pomocą gotowych kotew

Stelaż z bezpieczną nawierzchnią oraz urządzenie

Nawierzchnia z gotowych modułów pokrytych EPDMMontaż w gruncie za pomocą gotowych kotew

- nawierzchnia poliuretanowa EPDM
- nawierzchnia poliuretanowa SBR
- miał kamienny, 0-5mm, gr. 5cm
- kruszywo łamane 0-31,5mm, gr. 15cm
- piasek kopalny gr.10cm
- włóknina
- grunt rodzimy


Wymagająca i kosztowna podbudowa z różnego rodzaju kruszyw została zastąpiona ażurowym, stalowym rusztem, wykonanym w technoloii MPfP®, na którym osadzona jest gumowa nawierzchnia bezpieczna SBR i EPDM.

Najważniejsze informacje:
Wymiary prezentowanego placu: 144 m2 (12x12 m)Gotowa nawierzchnia SBR i EPDM zgodna z EN 1177Konstrukcja urządzeń: stal nierdzewna (rura o śr. 76 mm) HPL, HDPE, liny polipropylenoweWYPOSAŻENIE PLACU ZABAW:
zestaw z dwoma zjeżdżalniami, huśtawka bocianie gniazdo, huśtawka wagowa, sprężynowiec, mini karuzela, trampolina, dwie ławki, ogrodzenieChcesz wiedzieć więcej?
Zapraszamy do kontaktu!
LAC-MET PL Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
ul. Gnieźnieńska 2A
12-100 Szczytno
Tel.: 501 328 831
e-mail: biuro@lac-met.pl